ZALOGUJ SIĘ

Mowa zależna - zadania

14 lat temu
Proszę o pomoc w rozwiązaniu tych zadań.

1 Przepisz pytania w mowie zależnej.

1. Fred to his wife: “Did you do shopping last week?”
Fred asked…
2. A doctor to his patient: “Have you ever been an a diet?”
The doctor asked…
3. “Can you speak German?”
She asked…
4. “Where is the meeting taking place?”
She wanted to know…
5. “Who runs the company?”
They wanted to know…

2 Przepisz zdania stosując mowę zależną.

1. Bob: “I like Catherine very much.”
Bob said…
2. “It’s raining outside.” – I said.
I said…
3. “We have to little time.” – they said.
They said…
4. “You cannot stay longer.”- he said.
He said…
5. “Leave me alone!”
Julia begged the attacker…
6. “Don’t drink the water!”
They told us…
I
igotroo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 11

Nikt ci nie będzie odrabiał pracy domowej. Napisz swoje propozycje to może ktoś ci to sprawdzi. Większy oddźwięk będziesz miał na stronie:

[url]http://www.ang.pl/forum.php[/url]

Ale tam też będą czekali na twoje propozycje.
To_ja

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

fred asked his wife if she had done shopping last week
doctor asked his patient if he had ever been on diet
she aked if i could speak germany
she wanted to know when meeting is (was) taking place
they wanted to know who runs the company
2
bob said he likes katherine very much
i said it was raining outside
they said they had to little time
he said i couldn't stay no longer
julia begged attacker to live her alon
he told us to don't drink water
I
igotroo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

[quote=zenstef]
A @To_ja chociaż czasami poczekaj chwileczkę, bo nie zawsze siedzimy przed komputerem,
a to było naprawde ciekawe ćwiczenie.



jestem tak wkurzony postem @To_ja, że spróbuj wyłapać różnice w naszych postach.
[/quote]

???
To_ja

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jakoś nie mogę się przekonać do tego, że odrabianie pracy domowej za kogoś jest pomocą. Pomocą może być poprawa tej pracy. Niech uczeń najpierw sam spróbuje coś zrobić, a dopiero potem można mu pokazać jakie błędy robi. Przepisanie czyjegoś rozwiązanie nic mu nie da.
To_ja

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie zaglądam zbyt często do forum, więc przepraszam bardzo, że nie zauważyłam błędu w zdaniu igotroo. Jeśli chodzi o zdanie: "We have to little time" - they said, to rzeczywiście brzmi dziwnie, tylko że ja bym raczej uznała, że chodziło o: We have too little time - mamy za mało/zbyt mało czasu - i po prostu zapomniano drugiego "o".
B
Belladonna

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

[quote=ipon] co mam zrobic aby wejsc na stare forum szkoda,ze nie zapytaliscie czy mozna cos fajnego zepchnac na margines[/quote]

Wejdź na swój profil, tam na samym dole (pod "Pytania dyskusyjne") jest punkt : "Stare forum dyskusyjne". Klikasz i jesteś.
To_ja

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

[quote=ipon]Ale szczescie super prosze mi powiedziec tak lopatologia co mam zrobic aby wejsc na stare forum szkoda,ze nie zapytaliscie czy mozna cos fajnego zepchnac na margines[/quote]
Mi się też zgubiło to forum :/
Jakoś sama znalazłam... ale tak z ciekawości ipon, skoro nie wiedziałaś jak tu wejść, to jak napisałaś powyższego posta???
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

[quote=Wampirka]ale tak z ciekawości ipon, skoro nie wiedziałaś jak tu wejść, to jak napisałaś powyższego posta???[/quote]

Też się nad tym zastanawiałam.
To_ja

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Sprytne :D
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Na to bym nie wpadła.
To_ja

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

[quote=zenstef]Cześć Mirka

A czy musieliśmy korzystać ostatnio z szukarki Google do odnalezienia między innymi tego, co nas wiąże z eTutor? A wcale tego nie musieliśmy ostatnio robić. Brak komunikacji eTutor z użytkownikami aż się za bardzo dotychcas rzucała w oczy :(
[/quote]

Wprawdzie nie jestem Mirka, ale... gdybyś przeczytał ostatnie Aktualności (na głównej stronie jest dział "Co nowego") to zobaczyłbyś coś takiego:

"Odnośnik do starego forum znajduje się obecnie w dolnej części strony profilu, pod listą najnowszych tematów w ramach modułu pytań językowych."

Jaśniej się nie da wytłumaczyć.
To_ja

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.