ZALOGUJ SIĘ

słaba pamięć,problem z zapamietywaniem słówek

12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
Kurde mam problem bo uczę się już dosyc długo ,ale słówka które przerobiłem i powinienem zapamiętać,całkiem mi wylatują z głowy.Zaczołem się teraz uczyć słówek na skojarzenia,widze po prawe ,tylko nie zawsze .Juz po pary godzinach czasem zapominam słówka które przerobiłem.Przecież nie będe poświęcał 5 minut na jedno słówko.
patryktt21
Wampirka - po pierwsze to wykasuj to k(!!!) na początku wypowiedzi!!!
a potem zacznij dodawać mniej słówek=mniej codziennych powtórek, przerób je do końca, za parę godzin porób je w testach z "nowymi słówkami", albo z "trudnymi słówkami" i się nie przejmuj tym, że ciężko ci idzie. Z tymi słówkami to tak jest, że na początku ciężko wchodzą do głowy, a potem je się zna niewiadomo skąd. Ja też tak mam, a mimo tego jakimś cudem już prawie skończyłam listy z a2 ;)
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Powtarzaj je jak najczęściej się da. Ćwicz pamięć, a postępy będą szybciej niż myślisz. Każda przerwa w nauce/czytaniu powoduje u nas pogorszenie pamięci (szczególnie w dobie internetu, wszelakich ułatwień elektronicznych, które nie zmuszają do myślenia). Informacje mamy na wyciągniecie ręki. Sama to zauważyłam po studiach, gdy przestałam zakuwać tomy ustaw. Moja pamięć była coraz gorsza i dlatego zamierzam ją ćwiczyć do końca swoich dni, o ile to będzie możliwe. Pozdrawiam!;)
absolwentka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Z tego co się domyślam po Twoim wpisie to chcesz się nauczyć słów na zasadzie:
słowo angielskie = słowo polskie
Jest to złudna i bardzo nieefektowna metoda.

By nauczyć się danego słowa to należy wiedzieć w jaki sposób je użyć w zdaniu w języku docelowym. By to osiągnąć natomiast jest potrzebna spora wytrwałość i uwierz mi, że czas ten nie będzie (średnio) liczony w minutach a godzinach.

Powinieneś dużo czytać, bo wtedy słowa, występujące w odpowiednich konstrukcjach w naturalny sposób zostaną zapamiętane.
Sam mam często tak, że czytając angielski tekst, nawet dosyć trudny nie jestem w stanie podać tłumaczenia danego słowa na polski ale gdzieś podświadomie czuję znaczenie i rozumiem zdanie.

Ucz się zawsze słów w zdaniach, podam prosty przykład dlaczego jest to ważne.

Zakładam, że znasz doskonale słowa:
iść - go
do - to
dom - home
każdego - every
dzień - day

Układamy zdanie:
Chodzę do domu każdego dnia. - I go home every day.

Nawet znajomość wszystkich elementów nie gwarantuje umiejętności poprawnego ułożenia zdania w języku obcym i jest ku temu wiele przyczyn, których nie będę tutaj omawiał.

Powodzenia
quantum137
Hermenegilda - > Sam mam często tak, że czytając angielski tekst, nawet dosyć trudny nie jestem w stanie podać tłumaczenia danego słowa na polski ale gdzieś podświadomie czuję znaczenie i rozumiem zdanie.

Chyba wszyscy mamy tak samo ;)



- 12 lat temu
quantum137 - Chyba tak:) Pozostaje się tylko wytrwale uczyć. - 12 lat temu
absolwentka - Zgadzam się, co do czytania. Ja w ten sposób nauczyłam się nawet tych idiomów i konstrukcji, których nie zamierzałam. Czasem nie mogę czegoś przetłumaczyć i grzebie w internecie, a gdy znajdę to zostaje mi w głowie na dobre;) Ostatni nabytek: out of nowhere;) Pozdrawiam! - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

wcześniej uczyłem się właśnie tak jak piszesz,same pojedyncze słowa, wkuwałem je na siłe,efekty marne.Teraz zmieniam taktyke,bardziej będę się skłaniał ku kojarzeniu sobie tych słów.
Dużo słucham muzyki,czyli może zaczne tłumaczyć przy okazji utwory piosenek.No i dużo czytać,chodź po angielsku to i tak jeszcze mało rozumiem.
patryktt21
GentleMick94 - No to rzeczywiście uczyłeś się nie efektywnie. Tak jak mówisz, zacznij uczyć się nowych słów na podstawie całych zdań, szybko zobaczysz efekty. Uczenie się po przez piosenki czy filmy również jest skuteczne, przynajmniej w moim przypadku. Na początek wybieraj łatwe piosenki by się nie zniechęcić, polecam tą stronę http://www.lyricstraining.com/ jako dodatkowy sposób na naukę angielskiego.
Powodzenia w nauce:)
- 12 lat temu
Wampirka - Uwielbiam się uczyć z piosenek :D
Mam taki program w którym mam "karty" z fragmentami (wersami) piosenek, które działają podobnie jak tutejsze powtórki, tyle że zamiast lektora mam tam fragmenty nagrań tych piosenek :) Parę razy je prześpiewam i samo się uczy :) I mogę się z nich uczyć godzinami.
- 12 lat temu
absolwentka - Witaj, jestem ciekawa, co to za program. Ten o którym pisałaś przy okazji zmian na etutor czy jakiś inny? ;) Pozdrawiam! - 12 lat temu
ciasteczka - Podpisuję się pod tym! Też chciała bym wiedzieć co to za program,bo często sięgam po piosenki jak już nie mam siły do normalnej nauki! - 12 lat temu
patryktt21 - Także podbijam pytanie ,odnośnie tego programu.
- 12 lat temu
Wampirka - jest to inny program, Anki :) - 12 lat temu
absolwentka - Mam ten pogram;) Zainstalowałam go i nic poza tym. Chyba to się zmieni. Dzięki i pozdrawiam;) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

to teraz znajdz talię learning english through the music :)
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

mózg działa na zasadzie - nowa informacja to nowe połączenie pomiędzy szarymi komórkami, kiedy powtarzasz nową informację połączenie staje się silniejsze - lepiej pamiętamy to
ale najlepiej, gdy podana nowa informacja jest połączona z więcej niż jedną szarą komórką (starą informacją)
czyli lepiej zapamiętasz słówko, gdy:
1. nauczysz się jego polskiego znaczenia
2. usłyszysz je w piosence, przeczytasz w książce, zostanie użyte w oglądanym filmie
3. sam go użyjesz w normalnej rozmowie
nasz mózg usuwa niepotrzebne informacje, tak więc gdy uczysz się słówka, które do niczego ci się nie przydaje, bo nie spotykasz się z nim w mówionym angielskim ani sam go nie używasz - wtedy twój mózg stwierdza: szkoda miejsca na tą bezużyteczną informację - usuwamy ją
Bilberry
mjosek - Przede wszystkim trzeba symulować mózg na okrągło w j.angielskim aby trwale zapamiętać. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki